poniedziałek, 27 marca 2017

Najlepsze cytaty


 Podzielę się dziś moimi ulubionymi cytatami, które napotkałam w różnych miejscach: w książkach, piosenkach czy Internecie. Chce się nimi z Wami podzielić. W trudnych chwilach potrafią podnieść na duchu. Większość jest znanych, chociaż mam nadzieję, że najdziecie tu taki, który przeczytacie pierwszy raz i zachwyci Was tak jak mnie.


 Nawet nie wiem co to miłość.
- Ej to łatwe, ja wiem! Miłość to.. jak bardziej martwisz się o kogoś niż o siebie.
Kraina Lodu 

"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem". Nick Vujicic

 "Jesteś projektantem swojego przeznaczenia. Jesteś jego autorem. Sam piszesz historię. Pióro tkwi w Twoim ręku, a wynik zależy od tego, co wybierzesz". Lisa Nichols

 "Nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy". Anthony de Mello "Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzy­deł, ale naj­ważniej­sze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć." Coco Chanel

 ,,Nie płacz w liście, nie pisz, że los Ciebie kopnął, nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia, Kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno (...)"

  „Wszystko polega na tym, żeby człowiek był taki, jaki jest, żeby nie wstydził się chcieć tego, czego chce i marzyć o tym, o czym marzy. Ludzie są na ogół niewolnikami konwenansów. Ktoś im powiedział, że powinni być tacy i tacy, i starają się być takimi aż do śmierci, nie wiedząc nawet, kim byli i są naprawdę. Nie są wiec nikim i niczym, postępują niejednoznacznie, niejasno, chaotycznie. Człowiek przede wszystkim musi mieć odwagę być sobą.” Milan Kundera "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." - Antoine de Saint-Exupéry

Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny.
Antoine de Saint-Exupéry- Mały Książe.
 "Uczono nas matematyki, a nie umiemy obliczyć, czy wystarczy nam sił. + Uczono nas języków, ale nie umiemy się w nie ugryźć. + Uczono nas historii, a nie umiemy odróżniać przeszłości od chwili obecnej.  Uczono nas o innych, a nie umiemy siebie"

 "Bez wątpienia zakończenia są trudne, ale tak naprawdę nic się nie kończy..." (Supernatural).

"Niestety, człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim mu kiedyś najbardziej zależało". (Dary anioła).


 "Bo czasem trzeba się uśmiechnąć. Tak mimo wszystko, spróbować na nowo żyć. Przestać żyć w klatce zbudowanej z mieszanki wspomnień i niespełnionych marzeń. Dać z siebie wszystko. Dla siebie i tych, którzy naszego uśmiechu są warci."

 „A teraz opowiem ci coś o marzeniach. Jeżeli tylko bardzo, bardzo mocno w nie wierzysz, obiecuję, że spełni się każde z nich.”


 Tak, to już wszystkie moje ulubione dotychczasowe cytaty. Mi osobiście za każdym razem gdy się na nie napotkam dają sporo do myślenia. A wy? Macie swoje ulubione? Podzielcie się w komentarzu, chętnie poczytam. ♥

26 komentarzy:

 1. Jeden z najprawdziwszych cytatów ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedzialem, że Coco Chanel jest autorką takiej genialnej myśli :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem". Nick Vujicic Najlepszy! <3 http://dobieramypodklady.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie każde cytaty nas czegoś uczą. Znajdują się one praktycznie wszędzie :) należy z niektórych wyciągnąć dobre wnioski na przyszłość. Pozdrawiam.
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne myśli - lubię takie posty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny. " muszę zapamiętać! Dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie cytaty, niestety nigdy się nimi nie chwalę przez fakt wykorzystywania ich przez gimbaze , która dodaje je dosłownie wszędzie. A szkoda bo przekazują jakaś mądrość.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe cytaty. Tak samo jak moja poprzedniczka uważam że czegoś nas uczą. Najbardziej podoba mi się ten ostatni. Pozdrawiam.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne te cytaty! Też mam wiele ulubionych, ale ostatnio bardzo do gustu przypadł mi ten:

  "Istnieje różnica między ludźmi, którzy rozmawiają z Tobą w wolnym czasie, a tymi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby z Tobą rozmawiać" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne cytaty! Zapisałam niektóre! Obserwuje
  Zapraszam
  http://diamond-caroline.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. cytat z Frozen od tego bałwanka - <3 cudowny :)
  http://czynnikipierwsze.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. WOW! Mega cytaty! :) Widzimy tutaj parę naszych ulubieńców :) Ten z krainy lodu - REWELACJA! Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatni mi sie bardzo podoba. Wiara potrafi czynić cuda :)
  OnlyDreams

  OdpowiedzUsuń